Rođen je 22. septembra 1949. godine u Novom Bečeju od oca Miroslava i majke Velinke. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Novom Bečeju. Svoj radni vek proveo je u pošti, a danas, kao penzioner i slobodni umetnik živi u Novom Bečeju sa suprugom Radmilom.
Slikanjem je počeo da se bavi relativno kasno, u svojim četrdesetim. Prve motive koje je slikao bili su klasični vojvođanski motivi, slikani u stilu naive. Vremenom, njegova dela dobila su apstraktan oblik. Kao što su se motivi, koje je slikao, tokom godina menjali, tako su i tehnike postajale raznovrsnije, od čistog ulja na platnu koje je koristio na početku, Dušan danas koristi i tempere, akrilne boje, akvarel, a pored platna slika na šperploči, papiru, drvetu i dr.
Neki ljudi na njegovim slikama na prvi pogled vide samo razmazane boje, bez motiva, emocija i konkretne poruke, ali to je samo na prvi pogled. Dušan za svoje slike kaže da su one produkt njegovih misli i osećanja i pružaju priliku posmatraču da svaku sliku doživi krajnje subjektivno i emotivno.