Milan Rakita dobitnik bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u savate boksu

Milan Rakita član kluba borilačkih sportova „Jedinstvo" iz Novog Bečeja u velikoj konkurenciji predstavnika iz 16 zemalja osvojio je bronzanu medalju na kadetskom Evropskom prvenstvu u savate boksu koje je održano od 25. do 29. juna u Belgijskom gradu Butgenbahu. Reprezentacija Srbije osvojila je 5 medalja: 2 srebrene i 3 bronzane. RadenkoTadić, sudija i član štaba naše ekipe: „lmali smo tu čast da se među njima nalazi takmičar našeg kluba, Milan Rakita. Mogu reći da smo prezadovoljni, Milan Rakita je osvojio bronzu u velikoj konkurenciji među 16 zemalja". Milan Rakita KBS „Jedinstvo" Novi Bečej: „Nadao sam se boljem rezultatu na Evropskom prvenstvu, ali zadovoljan sam i trećem mestom. Imao sam borbu sa Francuzom, Belgijancem, Rusom, Italijanom i Nemcem. Pobedio sam Italijana, Rusa i Nemca, a izgubio sam od Belgijanca i Francuza, tako sam završio na trećem mestu. U planu mi je da nastavim da treniram, da postignem bolje rezultate". Trener, Sanja Radin je zadovoljna Milanovim plasmanom. Sada su u toku pripreme za sportski kamp koji se održava od 10. do 20. avgusta.

paypal PNG24
ako želite da podržite razvoj sajta donacijom

Da li ste znali...

da je pored toga što su železnički i drumski saobraćaj umanjili značaj Novog Bečeja u prometu žitaricama, on je ipak ostao sve do Drugog svetskog rata najprometnije pristanište na Tisi u Jugoslaviji.