Rekordan broj učesnika

Klub borilačkih sportova ,,Jedinstvo“ iz Novog Bečeja, bio je više nego uspešan organizator, Otvorenog prvenstva Balkana u kung fu vušuu, koje je održano 3. septembra u novobečejskoj sportskoj hali.

U konkurenciji blizu stotinu takmičara iz Irana, Češke, Mađarske, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije, takmičari iz Novog Bečeja osvojili su devet medalja, četiri zletne, tri srebme i dve bronzane.

Zlatne medalje osvojili su Milan Rakita, u seniorskoj konkurenciji do 65 kg, junior Đorđe Nikolić, član sekcije iz Kumana, u kategoriji do 85, mlađi pionir Čongor Molnar, u kategoriji do 36 i Milica Trbić, u konkurenciji mlađih pionirki do 32 kg.

Srebrne medalje osvojili su kadetkinja Enita Behramaj, u kategoriji do 48, stariji pionir Luka Marčićev do 35 i Alen Jocković, u kategoriji mlađih pionira do 28 kg.

Senior iz Kumana Borislav Mesaroški je u kategoriji do 85 kg osvojio bronzanu medalju, a isto odličje pripalo je i junioru Dimitriju Đorđijevu, u konkurenciji takmičara do 75 kg.